חיסכון באנרגיה - טיפים מנצחים


1 דקות קריאה

בעיית התחממות כדור הארץ היא אחת מהבעיות הבוערות שעל סדר יומנו כתושבי כדור-הארץ.
בסולארפאוור אנו מאמינים בכוחו של היחיד להוביל שינוי ובעובדה שכל אחד ואחד מאיתנו יכול לנקוט בשורה של צעדים קטנים אשר יחדיו יסייעו בצמצום הבעיה - חיסכון באנרגיה.

לפיכך, בחרנו להביא בפניכם מספר טיפים שאינם דורשים מאמץ רב ויש בהם כדי לסייע רבות בצמצום החותם הסביבתי וצריכת החשמל של כל אחד ואחד מאיתנו.

1. החליפו את הנורות הרגילות לנורות פלורסנט חסכוניות (CFL).
שימוש בנורות חסכוניות יחסוך עד 60% מהאנרגיה שצורכות נורות רגילות ויקטין את החותם הסביבתי בכ – 150 גר’ CO2 לנורה לשנה.

2. החליפו/נקו את פילטר האוויר במזגן.
ניקוי של פילטר מלוכלך יכול שיחסוך כ – 170 גר’ 2CO בשנה.

3. התקינו מעמעמי אור ("דימרים").
במקומות בהם ניתן להשתמש באור מעומעם כגון: חדר שינה וחדר אוכל, הדימרים חוסכים כמות אנרגיה שקולה למידת העמעום (אור שעומעם ב – 20% חוסך 20% מצריכת האנרגיה של הנורה).

4. נקו את הנורות מאבק.
נורה מלוכלכת עשויה להקטין את כמות האור שהיא מפיקה בכ – 10%. הסירו אבק מהנורות באופן קבוע (וודאו שהנורה קרה לפני הניקיון!) ובכך תמנעו את הצורך להחליף את הנורה לנורה חזקה יותר.

5. העלו/הורידו את הטרמוסטט של המזגן/החימום בשתי מעלות.
בממוצע, כמעט מחצית מצריכת האנרגיה הביתית שלנו מקורה בחימום ובקירור הבית. בכוחנו לחסוך כ – 900 גרם 2CO בשנה באמצעות התאמה פשוטה זאת.

6. כבו את מכשירי החשמל שאינם בשימוש.
הימנעו מהשארת מכשירי חשמל במצב המתנה. תחת זאת, כבו את המכשיר באמצעות כפתור ה – ON/OFF. לשם הדוגמא: מכשיר טלביזיה שדולק 3 שעות ביום וביתר היממה נמצא במצב המתנה צורך 41% מצריכת האנרגיה שלו בזמן ההמתנה.

7. מינעו בריחת חום/קור מביתכם לאורך תקופה.
אם ברצונכם לאוורר את הבית בזמן שהוא מחומם/מקורר, פתחו חלון למספר דקות בלבד. השארת פתח קטן למשך כל היום כאשר הבית מקורר/מחומם יכולה להביא לפליטה של עד טון 2CO על-פני שישה חודשים (כאשר ההפרש בין הטמפרטורה בבית לטמפרטורה בחוץ הוא 10 מעלות ומעלה).

8. הפעילו את מדיח הכלים/המייבש רק כאשר הם מלאים.
במידה ויש צורך להפעיל את המכשיר כאשר הוא אינו מלא לחלוטין כוונו אותו למצב חסכוני. כמו כן, אין צורך לכוון את המכשיר לטמפרטורה מקסימלית. בימינו אנו, חומרי הניקוי יעילים כל-כך שהם ינקו את הבגדים/הכלים גם בטמפרטורות נמוכות.

9. אנרגיה ירוקה.
כיום, עומדות לרשות הצרכן יותר ויותר אפשרויות לקחת חלק במהפכה הירוקה באמצעות התקנת תחנות קטנות לייצור אנרגית שמש בחצריו או על גג ביתו/עסקו. במקרים מסויימים מדינת ישראל אף מעודדת התקנים אלה על-ידי מתן סובסידיות. ייצור של אנרגיה ממקורות אלטרנטייבים מקטין את החותם הסביבתי ואת חשבון החשמל החודשי. פנה אלינו לפרטים נוספים.

 

10. בעל עסק - שקול התקנת מערכת סולארית לצריכה עצמית ("מונה נטו"), והתקנת מערכות לחיסכון באנרגיה.

 

חיסכון באנרגיה הוא דרך חיים - היום יותר מתמיד המפתח להאריך ימים על גבי הפלנטה שלנו הוא לחסוך במשאבים ירוקים, לנצל את הטבע ולהפיק מהסביבה את המיטב על מנת לחסוך באנרגיה