חשמלאי


תיקון קצרים

תיקון קצרים

מתגוררים באזור הדרום? אם אתם נתקלים בקצר בבית או במשרד, חשוב להזמין חשמלאי מוסמך בהקדם כדי לפתור את הבעיה.

מתגוררים באזור הדרום? אם אתם נתקלים בקצר בבית או במשרד, חשוב להזמין חשמלאי מוסמך בהקדם כדי לפתור את הבעיה.


כאשר החשמל בבית קופץ, או ליתר דיוק מתג הפחת, אין סיבה להילחץ. ברוב המקרים זה קורה באופן אוטומטי במצב בו יש דליפת זרם ובמטרה למנוע התחשמלות או חימום יתר. הפחת קופץ וכך למעשה מנתק את זרם החשמל כחלק ממנגנון בטיחות. למרות שאין סיבה לדאגה, השלב הבא הוא לבדוק מה גרם לקצר כדי שניתן יהיה לתקן אותו בהקדם. אם נתקלתם בקצר ואתם מתגוררים באזור הדרום, אל תהססו. לפי עיר מגוריכם, תוכלו לפנות לחשמלי בנתיבות, חשמלאי בשדרות, חשמלאי בבאר שבע או באשקלון ולבקש ממנו להגיע ולבדוק את הבעיה.


מהו בעצם קצר? 

קצר חשמלי הוא מצב בו שניים או יותר חומרים מוליכים, בעלי פוטנציאל חשמלי שונה, נוגעים זה בזה באופן לא צפוי. התוצאה היא התפרצות זרם חשמלי גבוה שגורם להתחממות יתר ומכאן קצרה הדרך לעיוות החומרים, נזק למכשירי חשמל ואף סכנות גדולות יותר כמו התחשמלות ודליקה.


מה יכול לגרום לקצר?

כאמור, קצר יכול להיגרם כאשר יש מגע מקרי בין שני חומרים מוליכים בעלי פוטנציאל חשמלי שונה. מצב זה יכול להתרחש גם במרחב הביתי, גם במשרד וגם בשטחים ציבוריים ויש דוגמאות רבות לכך:

● בידוד לקוי של חוטי חשמל המאפשר חדירה של חומר מוליך.

● מזג אוויר סוער שמוביל לנפילת עצים או ענפים על עמודי חשמל.

● פגיעה בחוטי חשמל באתרי בנייה או על ידי מכרסמים.

● חדירת מים לתוך ארון חשמל או מכשיר חשמלי.

● תכנון שגוי של מערכת החשמל ואי התאמה לעומס השימוש.

יש גורמים נוספים היכולים להוביל לקצר חשמלי, למשל תקלה במכשיר חשמלי, הצטברות אבק או פסולת בכמות גבוהה אשר פוגעים בשכבת הבידוד ויוצרים חימום יתר או בעיה בחיבור חוטי החשמל והשקעים. לכן, הטיפול בקצר נעשה קודם כל באמצעות איתור המקור לבעיה ורק לאחר מכן מתקדמים לפתרון בהתאם.


מזמינים חשמלאי מוסמך

נכון, לפעמים אפשר לתקן קצר לבד ללא עזרה של איש מקצוע, אך זה רק במידה ואתם יודעים איך לגשת לארון החשמל בצורה בטיחותית ומה לעשות. אם אינכם בטוחים או שלא הצלחתם לפתור את הבעיה, תוכלו להזמין חשמלאי מוסמך.

כדי לאתר במהירות את הגורם לקצר ולדעת איך לטפל בבעיה, יש צורך בידע נרחב בתחום החשמל, בניסיון רב ובכלי עבודה מתאימים. איך תאתרו חשמלאי מוסמך באזור מגוריכם? אפשר לבקש המלצות ממכרים או פשוט להקליד באינטרנט את המילים: חשמלאי באשקלון, חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באופקים וכן הלאה על פי הצורך.


ככל שהבעיה תתוקן מהר יותר ובצורה מקצועית, כך תמנעו נזק מצטבר למכשירי החשמל ותוכלו לחזור ולהשתמש בהם בבטחה. התעלמות מקצרים חוזרים ונשנים או מציאת פתרון עקיף וזמני, יכולה להחמיר את הבעיה ואף להוות סכנה לפיצוץ או התחשמלות.

קרא עוד
פתרון עומס חשמל

פתרון עומס חשמל

.מתי צריך לעבור לתלת פאזי ומתי אפשר להישאר עם חד פאזי? האם מעבר לתלת פאזי זה הפתרון לעומס חשמל? מזמינים חשמלאי מוסמך לבדיקת לוח החשמל בבית

הפעלתם מספר מכשירים והחשמל קפץ? ייתכן ולוח החשמל אינו תואם לעומס המכשירים. כדי לדעת מה עושים במצב כזה, מומלץ להמשיך ולקרוא.

כיום כמעט בכל בית יש מזגן ובחודשי הקיץ הוא פועל במשך שעות רבות. לצד המזגן, יש מכשירי חשמל רבים אחרים כגון דוד מים, מכונת כביסה וכן הלאה. כדי שניתן יהיה להפעיל את כל המכשירים בו זמנית בלי שהחשמל יקפוץ, צריך לדאוג ללוח חשמל מותאם למידת העומס. את זה עושה מהנדס חשמל בעת בניית הבית, אך לעתים, בעיקר כאשר מדובר בבתים ישנים, יש פער בין התשתית שהוקמה בראשית הבית ומידת האמפר בה היא תוכננה לתמוך, לבין כמות מכשירי החשמל המשמשים את בני המשפחה הדרים בו עם השנים. במילים אחרות: ייתכן ויש לכם חד פאזי וזה פשוט לא מספיק.


מתי צריך לעבור לתלת פאזי ומתי אפשר להישאר עם חד פאזי?

חד פאזי תומך ב-25 אמפר. לכן, אם אתם מתגוררים לבד או שאין לכם כמות גדולה של מכשירי חשמל, ייתכן ותוכלו להסתפק בכך. לעומת זאת, משפחה עם ילדים, מזגן בכל חדר, מכונת כביסה, מייבש, דוד מים, תנור, טלוויזיות, מחשבים ומכשירי חשמל נוספים, ככל הנראה יצטרכו לעבור לתלת פאזי. כיום רוב הבתים נבנים מלכתחילה עם מערכת חשמל שמיועדת לעמוד בעומס החשמל ועיקר הבעיות הן לרוב בבתים ישנים בהם הסתפקו בחד פאזי.


האם מעבר לתלת פאזי זה הפתרון לעומס חשמל?

קצר חשמלי יכול להעיד על תקלה באחד ממכשירי החשמל ועל בעיות רבות אחרות, אך יש מצבים בהם זה מתרחש בשל עומס יתר בחלק מן הבית או בכולו.

במקרה כזה, לא בטוח שתצטרכו להחליף את לוח החשמל, אלא פשוט להגדיל את החיבור מ-25 אמפר ל-40 אמפר או לעבור מחד פאזי לתלת פאזי. אפשרות נוספת היא פשוט לראות אילו מכשירים אפשר להפעיל בו זמנית מבלי שיגרמו לקצר, אך לא בטוח שזה פתרון חכם לטווח הארוך.


מזמינים חשמלאי מוסמך לבדיקת לוח החשמל בבית

מתי בפעם האחרונה הזמנתם חשמלאי מקצועי? אם אתם לא מצליחים להיזכר או שהתשובה היא "מעולם לא", ייתכן והגיע הזמן לעשות זאת. כנסו לאינטרנט, הקלידו את מילות החיפוש "חשמלאי בשדרות", "חשמלאי באופקים" או בכל מקום אחר בו אתם מתגוררים ומיד תקבלו רשימת אנשי מקצוע מומחים בתחום החשמל.

לאחר מכן, קראו חוות דעת כדי להתרשם מטיב השירות ורמת המקצועיות והתקשרו כדי לקבל הצעת מחיר לביקור חשמלאי ובדיקת עומס החשמל בבית. בדיקה כזו מומלצת בכל בית ובעיקר בבתים ישנים, בהם תיתכן חוסר התאמה בין התשתית הקיימת לעומס השימוש במכשירי חשמל.

חשמלאי מוסמך יוכל לקבוע האם תצטרכו להחליף את לוח החשמל או שניתן לפתור את הבעיה באמצעות מעבר לתלת פאזי. טיפול נכון בלוח החשמל יאפשר לכם להשתמש במכשירים הביתיים בו זמנית וללא חשש.קרא עוד
חשיבות ממסר פחת ותקינותו

חשיבות ממסר פחת ותקינותו

רוצים לדעת מה לעשות במקרה שממסר פחת קופץ? הרמת המתג אינה פותרת את הבעיה? חפשו חשמלאי בנתיבות, חשמלאי באשקלון, חשמלאי בבאר שבע ובשאר אזורי הדרום, רק אל תשכחו לוודא שמדובר בחשמלאי מוסמך ומומלץ, כדי שתקבלו מענה מקצועי ומותאם למערכת החשמל בביתכם.


מהו ממסר פחת, מה תפקידו ומדוע חשוב לוודא שהוא תקין – כל התשובות למה שרציתם לדעת על חשיבות ממסר פחת.

הוא נמצא כמעט בכל ארון חשמל ונחשב לאחד הרכיבים החשובים ביותר במערכת החשמל הביתית. כאשר הוא קופץ, החשמל בבית מושבת וצריך לבדוק מה גרם לכך ולעתים אף להזעיק חשמלאי מוסמך שיערוך בדיקה מקצועית ומקיפה לאיתור הבעיה.


מהו ממסר פחת ומה תפקידו?

על פי תקנות החשמל, יש לדאוג לאמצעי הגנה ללוח חשמל במתח עד 1,000 וולט. אחד מאמצעי ההגנה הללו הוא ממסר פחת.

מדובר במפסק שנועד לנתק את זרם החשמל במערכת באופן אוטומטי, בכל מקרה בו אותרה דליפת זרם. ניתוק הזרם נעשה כדי למנוע סכנת התחשמלות, פיצוץ או שריפה וכן כדי להגן על מכשירי חשמל.


כיצד זה עובד?

למעשה, ממסר פחת מבוסס על מדידת ההפרש בין זרמי חשמל – סכום זרם יוצא וסכום זרם חוזר, כאשר במערכת תקינה צריך להיות שוויון בין שניהם. כל עוד מתקיים השוויון הזה, מערכת החשמל תתפקד בצורה תקינה. כאשר הזרם החוזר נמוך יותר מן הזרם היוצא זהו סימן לתקלה במערכת ואז הממסר מנתק אוטומטית את מקור המתח למעגל החשמלי. מדידת ההפרש מחושבת לפי מיליאמפר, אך אין רמה אחידה והיא יכולה להשתנות ממערכת חשמל אחת לאחרת.


איך יודעים איזה מכשיר חשמלי גורם לקפיצת הממסר?

יש דרך פשוטה לבדוק זאת, הכוללת 3 שלבים:

● ראשית, נתקו את כל מכשירי החשמל בבית, כולל האורות.

● כעת הרימו את מתג ממסר הפחת הנמצא בארון החשמל הביתי.

● השלב הבא הוא להדליק את המכשירים אחד אחד ולראות האם הדלקה של אחד מהם גורמת לקפיצת הממסר. אם כן, זה המכשיר התקול.


מה עוד חשוב לדעת על ממסר פחת?

כדאי לדעת שיש סוגים שונים של ממסרי פחת המתאימים לזרם ישר או לזרם חילופין. את ההתאמה בין הממסר למורכבות המערכת וצריכת החשמל, מבצע מהנדס חשמל ובמקרים מסוימים גם חשמלאי מוסמך.

נקודה חשובה נוספת היא שתפקידו של ממסר פחת הוא להגן מפני סכנות כגון שריפה ממקור חשמלי או התחשמלות, אך הוא לא מגן באופן מוחלט ולכן יש לנהוג במשנה זהירות ולהזמין אחת לשנה, חשמלאי מוסמך שיבדוק את ארון החשמל ויוודא את תקינות הממסר.


למי פונים תושבי הדרום כאשר יש תקלה בממסר פחת?

רוצים לדעת מה לעשות במקרה שממסר פחת קופץ? הרמת המתג אינה פותרת את הבעיה? חפשו חשמלאי בנתיבות, חשמלאי באשקלון, חשמלאי בבאר שבע ובשאר אזורי הדרום, רק אל תשכחו לוודא שמדובר בחשמלאי מוסמך ומומלץ, כדי שתקבלו מענה מקצועי ומותאם למערכת החשמל בביתכם.


רק חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון ידע האם ממסר הפחת שהותקן בביתכם עומד בתקנים המחייבים ויוכל לבצע בדיקת תקינות תקופתית לצד שירותי תיקונים והזמנת חלפים בעת הצורך.

קרא עוד
חשיבות הארקה

חשיבות הארקה

כאשר אין חיבור תקין של הארקה או שהיא אינה עובדת כמצופה, יש להזמין חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון. חפשו באינטרנט או בקרב מכרים חשמלאי בנתיבות, חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באשקלון וכן הלאה על פי אזור מגוריכם, כדי לאתר איש מקצוע מומלץ ומיומן שיוכל להגיע אליכם בהקדם ולפתור את הבעיה.


על פי החוק, יש לנקוט באמצעי זהירות בכל התקנת לוח חשמל כאשר אחד האמצעים המרכזיים הם הארקה.

להארקה יש תפקיד חיוני בשמירה על בטיחות בני הבית, מפני סכנות העלולות להתרחש כתוצאה מתקלה במערכת החשמל. בוודאי שמעתם את המונח הזה לא פעם ולא פעמיים, אך מה פירוש המילה הארקה וכיצד שיטה זו מסייעת כאמצעי מיגון?


הארקה ומטרותיה

הארקה היא חיבור בין מכשיר חשמלי לקרקע, במטרה להוביל את הזרם החשמלי דרך חיבור זה כדי למנוע סגירת מעגלים חשמליים עם מכשירים אחרים במקרה של תקלה בחשמל. על פי תקנות החשמל, בכל בית חייב להתקין הארקה. חיבור זה נעשה באופן יזום כדי לאפשר שחרור של מטען חשמלי עודף לתוך הקרקע וכך למנוע התחשמלות.

אם אתם חשים בזרם כאשר אתם מפעילים את אחד ממכשירי החשמל בבית, או שיש ניצוצות בכל ניסיון לחבר מכשיר לאחד השקעים, ייתכן ומדובר בבעיה בהארקה ואז חשוב לפתור זאת מוקדם ככל האפשר.


הארקה לא תקינה

כאשר אין חיבור תקין של הארקה או שהיא אינה עובדת כמצופה, יש להזמין חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון. חפשו באינטרנט או בקרב מכרים חשמלאי בנתיבות, חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באשקלון וכן הלאה על פי אזור מגוריכם, כדי לאתר איש מקצוע מומלץ ומיומן שיוכל להגיע אליכם בהקדם ולפתור את הבעיה.

טיפול בהארקה לקויה חייב להיעשות בהקדם, כדי למנוע נזקים וסכנת חיים, אך עבודה כזו יכולה להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך.


בדיקת הארקה

בעיקרון, בכל מקום מרכזי כמו מבנה או בניין משרדים, צריך להיות תרשים חשמלי מעודכן המציין את מיקום לוח החשמל ומתי נערכה הביקורת האחרונה. בכל התקנה של לוח חדש, יש לבצע בדיקה של הלוח לפני ההפעלה הראשונה, כדי לוודא שהוא עומד בתקנות החוק ולאחר מכן יש להקפיד על תחזוקה קבועה ולדאוג לתיקונים במידת הצורך.


מתי כדאי להזמין חשמלאי לבדיקת ההארקה במרחב הפרטי?

כאשר מדובר בבית פרטי או דירת מגורים, כדאי להזמין חשמלאי מוסמך לבצע בדיקת תקינות של לוח החשמל וההארקה בכל אחד מן המקרים הבאים:

● מעבר דירה (בין אם מדובר בדירה חדשה או דירה ישנה).

● כשחשים בזרם כאשר נוגעים במכשיר חשמלי.

● כשמבצעים תיקונים במערכת האינסטלציה.

● לאחר שמבצעים שיפוצים נרחבים בבית שעלולים לפגוע בתשתית החשמל.


כמה זה יעלה לכם?

טווח המחירים נע בין מאות לאלפי שקלים והוא תלוי במספר גורמים, כגון: האם מדובר בביקור של חשמלאי מוסמך לשם בדיקת תקינות הלוח או בהתקנת הארקה? מה גודל הבית? האם זהו בית ישן או חדש? האם יש צורך בהתקנת הארקה בבית אחד או בכל המבנה?

כך או כך, עם הארקה לקויה לא משחקים. אם תרצו, תוכלו לבקש חוות דעת ממספר אנשי מקצוע ולהשוות בין הצעות המחיר, אך אל תשאירו את המצב ללא טיפול למשך זמן רב ואל תתפשרו על פחות מחשמלאי מוסמך ובעל ניסיון בעבודות חשמל בלוחות ביתיים.


קרא עוד
חלוקה וסדר פאזות

חלוקה וסדר פאזות

כדי לבצע בדיקת סדר פאזות יש להיות חשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך הוא מי שלמד את המקצוע ומחזיק ברישיון בתוקף לעסוק בתחום. אם אתם מתגוררים באזור הדרום תוכלו לברר אודות חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באשקלון, חשמלאי בנתיבות וכן הלאה על פי אזור המגורים ולוודא שיש לו רישיון והמלצות. חשמלאי מקצועי ורציני יגיע עם ציוד מתאים, כאשר ישנו מכשיר מיוחד לביצוע בדיקה של סדר פאזות.


בעבר היה מקובל להתקין לוח חשמל חד פאזי, אך כיום בבתים חדשים הלוח הנפוץ הוא תלת פאזי. מה ההבדלים ביניהם ומי יכול לבצע חלוקה וסדר פאזות? על כך במאמר הבא.

לוח החשמל בביתכם מרכז בתוכו את כל אמצעי התפעול והמיגון של זרם החשמל, כאשר יש חלוקה ברורה לפי אזורים ומכשירים. כל לוח חשמל ביתי מחולק לפאזות כאשר בבתים ישנים בדרך כלל הלוח הוא חד פאזי ואילו בבנייה החדשה יש מעבר לתלת פאזי.


סדר פאזות

בכל לוח חשמל יש רכיבים קבועים וביניהם מפסקים. שני המפסקים המרכזיים הם ממסר פחת ומפסק ראשי. ממסר פחת הוא מפסק שתפקידו לנתק באופן אוטומטי את זרם החשמל כאשר יש זליגת זרם וסכנת התחשמלות. המפסק הראשי נמצא בדרך כלל בצד הימני של לוח החשמל הביתי והוא בעל שני תפקידים עיקריים: אספקת החשמל וניתוק החשמל מכלל המפסקים.

בבתים בהם יש חיבור חד פאזי, כלומר עד 25 אמפר, המפסק הראשי יהיה חד ראשי ומכאן המונח חד פאזי. לעומת זאת בחיבור תלת פאזי המפסק יהיה תלת ראשי והוא יכול להגיע גם ל-40 אמפר וכך למנוע עומס על המערכת. אולם אל תתנו לשם להטעות אתכם. בחיבור תלת פאזי, מכל נקודת חשמל עוברים ארבעה חוטים ללוח וזאת לעומת שלושה חוטי חשמל בחיבור חד פאזי.

חיבור תלת פאזי נחשב לבסיסי כיום כמעט בכל בית חדש וזאת בעיקר בשל ריבוי התצרוכת במכשירי חשמל עוצמתיים בו זמנית, כגון מזגנים, דודי חשמל, מייבשי כביסה ותנורים, אך למעשה לא תמיד יש הצדקה להתקנת לוח תלת פאזי או שדרוג מחד פאזי לתלת פאזי. איש מקצוע מוסמך ובעל ניסיון ידע לבצע אפיון של צריכת החשמל הביתית ובהתאם לכך להציע פתרון מספק ללא עלויות מיותרות. אם בכל זאת הוחלט להתקין תלת פאזי, כדאי לדעת שלא תמיד יהיה צורך להחליף את לוח החשמל כדי לשדרג מחד פאזי לתלת פאזי, והחשמלאי יוכל להתבסס על החיבורים הקיימים, אך יש מקרים בהם יהיה צורך להחליף את הלוח לחלוטין.

כדי לבצע בדיקת סדר פאזות יש להיות חשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך הוא מי שלמד את המקצוע ומחזיק ברישיון בתוקף לעסוק בתחום. אם אתם מתגוררים באזור הדרום תוכלו לברר אודות חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באשקלון, חשמלאי בנתיבות וכן הלאה על פי אזור המגורים ולוודא שיש לו רישיון והמלצות. חשמלאי מקצועי ורציני יגיע עם ציוד מתאים, כאשר ישנו מכשיר מיוחד לביצוע בדיקה של סדר פאזות.

 את סדר הפאזות מקובל לבצע מול הסימון התקני כאשר על פי תקנות החשמל, יש לסמן את הבידוד של כל מוליך בצבע מיוחד המתאים לייעודו, כך שיהיה קל לזהות את תפקידו. החוק מבדיל בין הצבעים של זרם חילופין לזרם ישר ומומלץ להיצמד לסדר הפאזות באופן עקבי.


קרא עוד
התקנת גופי תאורה

התקנת גופי תאורה

מתגוררים בדרום? תוכלו לפנות לחשמלאי בנתיבות, בשדרות, אופקים או כל יישוב אחר ולקבל שירות מהיר ומקצועי של חשמלאי מוסמך שיבצע עבורכם את התקנת גופי התאורה בבית בצורה בטוחה ובזמן קצר. ומה לגבי המחיר?


האם כדאי להתקין לבד גוף תאורה או להזמין חשמלאי מוסמך? התשובה אינה חד משמעית.

מתגוררים בדרום? תוכלו לפנות לחשמלאי בנתיבות, בשדרות, אופקים או כל יישוב אחר ולקבל שירות מהיר ומקצועי של חשמלאי מוסמך שיבצע עבורכם את התקנת גופי התאורה בבית בצורה בטוחה ובזמן קצר. ומה לגבי המחיר?


חסכון או בטיחות

אם יש לכם מעט חוש טכני ואתם לא חוששים ממשימות חדשות, סביר להניח שתוכלו להתקין לבד את גוף התאורה שקניתם לבית, אך יש מקרים בהם אין טעם להתלבט ומומלץ לפנות לחשמלאי מוסמך שיבצע זאת במקומכם, גם אם המשמעות היא לשלם תמורת השירות.

נכון, בהתקנה עצמאית אתם יכולים לחסוך לא מעט, אך בסופו של דבר מדובר בשירות שאינו יקר ומגיע בממוצע ל-300 ₪, תלוי בגודל גוף התאורה ובמורכבות החיבור.

כמו כן, עבודה של חשמלאי מוסמך מבטיחה לכם שקט נפשי ולעתים היא גם חלק מדרישות האחריות של הביטוח או המוצר שרכשתם.


איך בכל זאת תוכלו לחסוך בהתקנת גופי תאורה על ידי חשמלאי?

אם השתכנעתם ששירות של חשמלאי מוסמך הוא בטוח ויעיל יותר, זו עדיין לא סיבה לשלם מחיר יקר תמורת ההתקנה. בשלב הראשון, תוכלו לפנות למספר חשמלאים באזור הדרום, לדוגמה חשמלאי באשקלון או חשמלאי בבאר שבע, תלוי היכן אתם מתגוררים, ולבקש הצעת מחיר להתקנת גוף תאורה. לאחר שתקבלו את ההצעות, תוכלו לבצע השוואת מחירים ולראות היכן תקבלו שירות טוב בעלות משתלמת.

בשלב השני, כדאי לראות האם גם השכנים שלכם זקוקים לשירות דומה ואז ייתכן והחשמלאי יציע לשניכם הנחה אטרקטיבית. הנחה כזו, אגב, יכולה להיות רלבנטית גם אם אתם זקוקים להתקנה של יותר מגוף תאורה אחד ברחבי הבית וכדאי לברר זאת מראש.


מונעים טעויות – מתנהלים בחכמה

בהתקנה של גוף תאורה חשוב לעבוד על פי השלבים הבאים: ראשית, כאשר אתם פונים לחשמלאי, הסבירו לו בצורה מפורטת מהו השירות שאתם מבקשים ובאיזה גוף תאורה מדובר. יש סוגים רבים של גופי תאורה, מקטן ועד גדול, כאשר המחיר וזמן העבודה משתנים בהתאם. שנית, בקשו מן החשמלאי להנחות אתכם כיצד לנהוג כאשר הוא מגיע לבצע את ההתקנה בביתכם. אם יש אנשים נוספים בבית, חשוב לדאוג לבטיחותם ולראות איך מונעים מילדים או חיות מחמד להסתובב באזור עד לסיום העבודה. סביר להניח שהחשמלאי יבקש מכם להוריד את מפסק הזרם או יעשה זאת בעצמו.


מה אומר החוק?

כדאי לדעת שגם אם אתם חושבים שאתם מסוגלים לבצע את ההתקנה בכוחות עצמכם, על פי החוק כל עבודת חשמל על פי הגדרתה בחוק, צריכה להתבצע על ידי חשמלאי בעל רישיון.


התקנה מקצועית תכלול קודם כל ניתוק זרם החשמל בבית והרכבת גוף התאורה ולאחר מכן קידוח חורים, התקנת דיבלים, חיבור חוטים, בדיקת הארקה ולאחר מכן הרכבת הגוף ובדיקה ראשונית לוודא שהוא אכן פועל.


קרא עוד