חשמלאי בודק


1 דקות קריאה

חשמלאי בודק - כי אי אפשר להיות יותר מידי אחראיים כשמדובר בביטחון האישי של הסביבה שלנו, ובתוכה העובדים שלנו ואנו.  חשמלאי בודק הוא הפיגורה המקצועית שידע לתת אישור על עבודתו של החשמלאי המתכנן והמבצע.

לאחרונה התוודענו לאירוע הטרגי  שהתרחש בבריכת שחייה בקרית מוצקין, איתי פרויים בן החמש התחשמל בעת שהייה בבריכה. בדיעבד יודע לקבוע החוקר המשטרתי, מהנדס מטעם המשטרה, כי עבודות החשמל בבריכה נעשו ברשלנות. רשלנות פושעת. במקרה זה למשל, נכחות מקצועית של חשמלאי בודק שהיה בודק איכות ובטיחות העבודה אשר בוצע במקום היתה למעשה חוסכת טרגדיה של ממש למשפחת פרוים.

מערכות חשמל שונות ומורכבות משמשות אותנו כמעט בכל סביבה. למן הבית הפרטי שלנו ועד למפעלים גדולים ואולמות גדולים. מערכות החשמל הן מערכות שיש בהן פעילות של ממש, כלומר, אין מדובר כאן במערכת כלשהי שלאחר הקמתה אפשר להניח כי לא יהיו בה שינויים וצורך בתחזוקה שוטפת. ואכן, בעודנו מעסיקים בעלי מקצוע שונים, כולם מוסמכים, עלינו תמיד להבין כי יש לשכור שירותיו של חשמלאי בודק שידע לתת לנו השקט והביטחון כי המערכות שלנו בטוחות ואינן מסכנות את הסביבה שלנו.

חשמלאי בודק, יוכל לבוא ולבקר את עבודתו של החשמלאי המוסמך,

אותו איש מקצוע אשר תכנן מערכות החשמל וביצע בפועל את הקמתן. חשוב להבין, שלמרות שאותו חשמלאי מוסמך, מוסמך הוא מטעם המדינה עדיין אנו רוצים לשכור שירותיו של חשמלאי בודק שיבוא ויתן חוות הדעת שלו ולמעשה יאשר לנו את בטיחות מערכות החשמל אשר אנו מפעילים.

שהרי לא סביר שאותו חשמלאי מוסמך אשר ביצע ההקמה בפועל, לא סביר שעליו נוכל לסמוך לתת חוות דעתו באשר לטיב העבודה שלו. וחלילה לנו מלחשוב כי אותה פרסונה אינה מקצועית דיו או אינה אמינה, אלא שכמו שכל אדם קרוב אצל עצמו, כך אנו בהחלט רוצים להביא גורם שלישי, כזה שאינו קשור לעבודה שבוצע, למען יבדוק המערכות החשמליות והבטיחות שלהם.

אותה חשמלאי בודק

 שאינו רוצה בטובתו של החשמלאי המוסמך ועיקר מעיינו הוא טובתנו שלנו והבטיחות הסביבתית, ודאי ייתן חוות דעת אובייקטיבית ככל הניתן ואישורו יכול לאפשר לנו "לישון בשקט" בידענו כי אנו עובדים בסביבה בטוחה.