הארקה בבית


1 דקות קריאה

לחשמלאי בבאר שבע לחץ כאן


כאשר יש בעיות עם זרימת החשמל בבית ואינך יודע מה גורם לכך, כאשר אתה זקוק לשירותיו של איש מקצוע אמין שיבדוק, יעריך ויתקן אם יש צורך, כאשר אינך יודע איך ואיפה למצוא חשמלאי שניתן לסמוך עליו במאת האחוזים – פורטל תמיד זורם עושה בשבילך את העבודה.


הארקה בבית מהי? ומה תפקידה?

הארקה היא רצף או חיבור חשמלי בעזרת מוליך בין  מכשירי חשמל ביתיים ובין האדמה, תפקידה הוא לספק אפשרות לסגירת מעגל חשמלי בשעת תקלה במכשיר זה או אחר ולדאוג לניתוק אספקת הזרם למכשיר ובכך למנוע סכנת התחשמלות ונזק לרכוש.

קיומה של הארקה בבית אינה אופציונלית אלא מחייבת על פי חוק, בכל בית או דירה צריכה להיות הארקה ועליה להיות תקיפה ולתפקד כשורה. במקרים רבים ההארקה קיימת אך לא פועלת כראוי אם מפני שחיבורי המערכת התבלו או נשחקו עם השנים, אם משום שנעשה שיפוץ בבניין או בבית ואם מפני שנותקה מסיבה זו או אחרת.

אי תקינות של הארקה בבית מסכנת חיים ובאחריותך לבדוק ולוודא אחת לתקופה שהיא קיימת ופועלת, לא ניתן לעשות זאת לבד באופן עצמאי אלא על ידי הזמנת חשמלאי מוסמך ובעזרת מכשיר מיוחד (מד עכבות לולאת התקלה). חשוב לדאוג לכך.

נורות אזהרה צריכות להידלק אם הפעלת מכשיר חשמלי כלשהו בבית (מכונת כביסה, מדיח וכדומה) גורמת ל"קפיצתו" של הפקק הראשי באופן קבוע או לעתים קרובות או אם ניתן לחוש בזרם חשמלי בעת מגע עם מכשיר חשמלי, במקרים כאלה אסור לחכות ויש לקרוא לחשמלאי שיבצע בדיקה ותיקון בהקדם האפשרי.


אז אם נדמה לך שקיימת בעיית הארקה או כל בעיה שתהיה, אל תחכה למועד מאוחר יותר, אל תסתכן, הסר מעצמך דאגות, הירשם עכשיו וקבל הצעות מחיר על עבודות חשמל ממיטב בעלי המקצוע העוסקים בתחום.