חשמלאי באשקלון


1 דקות קריאה


על פי החוק, יש לנקוט באמצעי זהירות בכל התקנת לוח חשמל כאשר אחד האמצעים המרכזיים הם הארקה.

להארקה יש תפקיד חיוני בשמירה על בטיחות בני הבית, מפני סכנות העלולות להתרחש כתוצאה מתקלה במערכת החשמל. בוודאי שמעתם את המונח הזה לא פעם ולא פעמיים, אך מה פירוש המילה הארקה וכיצד שיטה זו מסייעת כאמצעי מיגון?


לחשמלאי אשקלון "חשמל יהונתן" צור קשר

055-66-54320

אשקלון

חשמלאי אשקלון

חשמלאי מוסמך באשקלון

חשמלאי אשקלון
הארקה ומטרותיה

הארקה היא חיבור בין מכשיר חשמלי לקרקע, במטרה להוביל את הזרם החשמלי דרך חיבור זה כדי למנוע סגירת מעגלים חשמליים עם מכשירים אחרים במקרה של תקלה בחשמל. על פי תקנות החשמל, בכל בית חייב להתקין הארקה. חיבור זה נעשה באופן יזום כדי לאפשר שחרור של מטען חשמלי עודף לתוך הקרקע וכך למנוע התחשמלות.

אם אתם חשים בזרם כאשר אתם מפעילים את אחד ממכשירי החשמל בבית, או שיש ניצוצות בכל ניסיון לחבר מכשיר לאחד השקעים, ייתכן ומדובר בבעיה בהארקה ואז חשוב לפתור זאת מוקדם ככל האפשר.


הארקה לא תקינה

כאשר אין חיבור תקין של הארקה או שהיא אינה עובדת כמצופה, יש להזמין חשמלאי מוסמך ובעל ניסיון. חפשו באינטרנט או בקרב מכרים חשמלאי בנתיבות, חשמלאי בבאר שבע, חשמלאי באשקלון וכן הלאה על פי אזור מגוריכם, כדי לאתר איש מקצוע מומלץ ומיומן שיוכל להגיע אליכם בהקדם ולפתור את הבעיה.

טיפול בהארקה לקויה חייב להיעשות בהקדם, כדי למנוע נזקים וסכנת חיים, אך עבודה כזו יכולה להתבצע אך ורק על ידי חשמלאי מוסמך.


בדיקת הארקה

בעיקרון, בכל מקום מרכזי כמו מבנה או בניין משרדים, צריך להיות תרשים חשמלי מעודכן המציין את מיקום לוח החשמל ומתי נערכה הביקורת האחרונה. בכל התקנה של לוח חדש, יש לבצע בדיקה של הלוח לפני ההפעלה הראשונה, כדי לוודא שהוא עומד בתקנות החוק ולאחר מכן יש להקפיד על תחזוקה קבועה ולדאוג לתיקונים במידת הצורך.
לחשמלאי אשקלון "חשמל יהונתן" צור קשר

055-66-54320

חשמלאי מוסמך

חשמלאי אשקלון

חשמלאי באשקלון

חשמלאי אשקלון


מתי כדאי להזמין חשמלאי לבדיקת ההארקה במרחב הפרטי?

כאשר מדובר בבית פרטי או דירת מגורים, כדאי להזמין חשמלאי מוסמך לבצע בדיקת תקינות של לוח החשמל וההארקה בכל אחד מן המקרים הבאים:

● מעבר דירה (בין אם מדובר בדירה חדשה או דירה ישנה).

● כשחשים בזרם כאשר נוגעים במכשיר חשמלי.

● כשמבצעים תיקונים במערכת האינסטלציה.

● לאחר שמבצעים שיפוצים נרחבים בבית שעלולים לפגוע בתשתית החשמל.


כמה זה יעלה לכם?

טווח המחירים נע בין מאות לאלפי שקלים והוא תלוי במספר גורמים, כגון: האם מדובר בביקור של חשמלאי מוסמך לשם בדיקת תקינות הלוח או בהתקנת הארקה? מה גודל הבית? האם זהו בית ישן או חדש? האם יש צורך בהתקנת הארקה בבית אחד או בכל המבנה?

כך או כך, עם הארקה לקויה לא משחקים. אם תרצו, תוכלו לבקש חוות דעת ממספר אנשי מקצוע ולהשוות בין הצעות המחיר, אך אל תשאירו את המצב ללא טיפול למשך זמן רב ואל תתפשרו על פחות מחשמלאי מוסמך ובעל ניסיון בעבודות חשמל בלוחות ביתיים.


לחשמלאי אשקלון "חשמל יהונתן" צור קשר

055-66-54320

חשמלאי אשקלון

חשמלאי אשקלון

חשמלאי

חשמלאי אשקלון