חשמלאי באופקים


1 דקות קריאה


האם כדאי להתקין לבד גוף תאורה או להזמין חשמלאי מוסמך? התשובה אינה חד משמעית.

מתגוררים בדרום? תוכלו לפנות לחשמלאי בנתיבות, בשדרות, אופקים או כל יישוב אחר ולקבל שירות מהיר ומקצועי של חשמלאי מוסמך שיבצע עבורכם את התקנת גופי התאורה בבית בצורה בטוחה ובזמן קצר. ומה לגבי המחיר?


חסכון או בטיחות

אם יש לכם מעט חוש טכני ואתם לא חוששים ממשימות חדשות, סביר להניח שתוכלו להתקין לבד את גוף התאורה שקניתם לבית, אך יש מקרים בהם אין טעם להתלבט ומומלץ לפנות לחשמלאי מוסמך שיבצע זאת במקומכם, גם אם המשמעות היא לשלם תמורת השירות.

נכון, בהתקנה עצמאית אתם יכולים לחסוך לא מעט, אך בסופו של דבר מדובר בשירות שאינו יקר ומגיע בממוצע ל-300 ₪, תלוי בגודל גוף התאורה ובמורכבות החיבור.

כמו כן, עבודה של חשמלאי מוסמך מבטיחה לכם שקט נפשי ולעתים היא גם חלק מדרישות האחריות של הביטוח או המוצר שרכשתם.


איך בכל זאת תוכלו לחסוך בהתקנת גופי תאורה על ידי חשמלאי?

אם השתכנעתם ששירות של חשמלאי מוסמך הוא בטוח ויעיל יותר, זו עדיין לא סיבה לשלם מחיר יקר תמורת ההתקנה. בשלב הראשון, תוכלו לפנות למספר חשמלאים באזור הדרום, לדוגמה חשמלאי באשקלון או חשמלאי בבאר שבע, תלוי היכן אתם מתגוררים, ולבקש הצעת מחיר להתקנת גוף תאורה. לאחר שתקבלו את ההצעות, תוכלו לבצע השוואת מחירים ולראות היכן תקבלו שירות טוב בעלות משתלמת.

בשלב השני, כדאי לראות האם גם השכנים שלכם זקוקים לשירות דומה ואז ייתכן והחשמלאי יציע לשניכם הנחה אטרקטיבית. הנחה כזו, אגב, יכולה להיות רלבנטית גם אם אתם זקוקים להתקנה של יותר מגוף תאורה אחד ברחבי הבית וכדאי לברר זאת מראש.


מונעים טעויות – מתנהלים בחכמה

בהתקנה של גוף תאורה חשוב לעבוד על פי השלבים הבאים: ראשית, כאשר אתם פונים לחשמלאי, הסבירו לו בצורה מפורטת מהו השירות שאתם מבקשים ובאיזה גוף תאורה מדובר. יש סוגים רבים של גופי תאורה, מקטן ועד גדול, כאשר המחיר וזמן העבודה משתנים בהתאם. שנית, בקשו מן החשמלאי להנחות אתכם כיצד לנהוג כאשר הוא מגיע לבצע את ההתקנה בביתכם. אם יש אנשים נוספים בבית, חשוב לדאוג לבטיחותם ולראות איך מונעים מילדים או חיות מחמד להסתובב באזור עד לסיום העבודה. סביר להניח שהחשמלאי יבקש מכם להוריד את מפסק הזרם או יעשה זאת בעצמו.


מה אומר החוק?

כדאי לדעת שגם אם אתם חושבים שאתם מסוגלים לבצע את ההתקנה בכוחות עצמכם, על פי החוק כל עבודת חשמל על פי הגדרתה בחוק, צריכה להתבצע על ידי חשמלאי בעל רישיון.


התקנה מקצועית תכלול קודם כל ניתוק זרם החשמל בבית והרכבת גוף התאורה ולאחר מכן קידוח חורים, התקנת דיבלים, חיבור חוטים, בדיקת הארקה ולאחר מכן הרכבת הגוף ובדיקה ראשונית לוודא שהוא אכן פועל.