רכישת גנרטור מושתק


1 דקות קריאה

אחת הבעיות המטרידות ביותר את רוכשי הגנראטורים בעת בחירת גנרטור לבית העסק, הוא נושא הרעש. ואכן, מרבית הגנראטורים המוצעים בשוק במחירים זולים יחסית, הם גנרטורים המחוללים רעש רב בעת הפעלתם. יחד עם זאת, חיפוש ברשת האינטרנט, או ביקור בחברות המתמחות בממכר גנרטורים, יחשוף את המחפשים לעולם של השתקת גנרטורים, שהיא תורה בפני עצמה. למעשה, בפני רוכשי הגנראטורים יעמדו שתי אפשרויות מובילות, האחת, היא רכישה של גנרטור ולאחר מכן שימוש בשרותיהם של חברות המתמחות בביצוע של השתקת גנרטורים, ואילו השנייה, היא רכישת גנרטור מושתק. במאמר הבא, נסקור את האפשרויות השונות, ונעמוד על טיבה של כל אפשרות בבחינה כלכלית בבחינת התוצאה.


רכישת גנרטורים מושתקים

האפשרות הקלה והזמינה ביותר לפתור עצמנו מטרדת הרעש המופק על ידי הגנרטור בעת הפעלתו, היא האפשרות לרכוש גנרטור מושתקגנרטור מושתק, הוא למעשה גנרטור הבנוי אל תוך חופה אקוסטית מתכתית, אשר נועדה למזער את כמות הרעש המופק על ידי הגנרטור. השתקת גנרטור באמצעות חופות אלו, נמדדת במספר הדציבלים המופחתים כתוצאה משילוב הגנרטור אל חופה אקוסטית. היתרון הבולט ביותר של רכישת גנרטורים מושתקים מלכתחילה, הוא העובדה כי נוכל לדעת מראש לקראת מה אנו נכנסים, ואילו תוצאות של הפחתת רעש נקבל בעת רכישת גנרטור מושתק. מאידך, לעיתים קרובות יש צורך בגנראטורים בדרגות תפוקה גבוהות יותר, אותן לאט ניתן לרכוש בתצורה של גנרטורים מושתקים, וכאן יהיה צורך לפנות אל הנושא הבא עליו נרחיב, רכישת גנרטורים וביצוע השתקת גנרטור באמצעות חברות מקצועיות המתמחות בעבודות מסוג זה.
לסיכום הפרק, ניתן לומר כי לשימוש התעשייתי רכישת גנרטור מושתק הוא ללא ספק הפיתרון היעיל והזמין ביותר, גם אם לא בהכרח הזול ביותר. עם זאת, בבחירת גנרטור לשימוש התעשייתי, היתרון הבולט של רכישת גנרטורים מושתקים בא לידי ביטוי במניעת הצורך בביצוע עבודות משנה על הגנרטור, ובידיעה החד משמעית בדבר הרעש אשר צפוי אותו גנרטור מושתק אותו רכשנו להפיץ.


השתקת גנרטורים

האפשרות השנייה, היא כאמור, רכישת גנרטורים קונבנציונאליים, ושימוש בשרותיהם של חברות המתמחות בביצוע השתקת גנרטוריםהשתקת גנרטור מתבצעת בדומה לרכישת גנרטור מושתק, על ידי בנייה מותאמת אישית של חופה אקוסטית מתכתית אשר משמשת לצורך חיפוי הגנרטור והפחתת הרעש המופק ממנו. חברות המתמחות בביצוע השתקת גנרטורים, מכירות היטב את התחום, ויודעות כיצד ניתן להפחית ככל האפשר את כמות הרעש המופק. למעשה, על ידי ביצוע של השתקת גנרטור על ידי חברות מקצועיות, ניתן פעמים רבות להגיע לתוצאות מיטביות, אשר אף עולות מספר מונים על האיכות והתוצאה של רכישת גנרטורים מושתקים מראש. עם זאת, כדאי לציין כי ביצוע השתקת גנרטורים אינה עניין של מה בכך, ודורשת התערבות הנדסית.