מגדל תאורה הידראולי


1 דקות קריאה

מגדלי תאורה, הם למעשה עמודי תאורה מתקפלים, המופעלים באמצעות גנרטורים המותקנים בתחתיתם, על אף העובדה כי קיימים מגדלי תאורה עצמאיים המתחברים אל מערכת החשמל או מקור כוח אחר. השימושים של מגדלי תאורה, בין אם אלו מגדלי תאורה הידראוליים או מגדלי תאורה המתרוממים ידנית, הם נרחבים ביותר, ובעיקר ניתן להיתקל בהם במופעים מרובי משתתפי, בתעשייה, ובשימוש של כוחות הביטחון. במאמר הבא, נכיר את הסוגים השונים של מגדלי תאורה, ואת היתרונות של כל סוג וסוג.


מגדל תאורה עם גנרטור דיזל


הפתרון האולטימטיבי לנזקקים לשירות של מגדל תאורה, הוא מגדל התאורה המקבל את מקור כוחו מגנרטור המותקן בתחתיתו, ורצוי שיהיה זה כמובן גנרטור דיזל. גנרטור תאורה מסוג זה, ניתן למצוא במגוון דגמים, החל בסוגים המתרוממים באמצעות מערכת הרמה הידראולית, וכלה בסוגי מגדלי תאורה המתרוממים בהרמה ידנית. היתרון של מגדל תאורה מסוג זה, הוא כמובן בעובדה כי ניתן להובילו אל כל מקום בכל עת, ולהפעילו באמצעות דיזל המוזן אל הגנרטור שבתחתיתו, מה שהופך אותו לבלתי תלוי לחלוטין, והוא מסוגל לספק תאורה בעוצמה גבוהה ופיזור רחב ביותר על פני שטח גדול.


בין מגדלי תאורה הידראוליים למגדלי תאורה ידניים


אין ספק, כי ההרמה של מגדלי תאורה הידראוליים, קלה ונוחה באופן משמעותי על פני האפשרות של רכישת מגדלי תאורה המתרוממים באמצעות מתקן ידני. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן להסתפק ברכישה או בהשכרה של מגדל תאורה ידני, וזאת כמובן בהתאם לצרכים ובהתאם לכמות המשאבים המוקצים לטובת הנושא. גם מגדלי תאורה הידראוליים, וגם מגדלי תאורה ידניים, בין אם אלו מונעים באמצעות מקרו כוח חיצוני או באמצעות הגנרטור המותקן בתחתיתם, ניתן להשיג בתאורה הלוגן או בתאורת הליד, כאשר לכל סוג של תאורה ישנם כמובן את היתרונות שלהם, ואת העוצמה שלהם, ובעת התלבטות בדבר סוג התאורה הנדרש כדאי להתייעץ עם גורמים מקצועיים מהתחום, אשר יוכלו להמליץ על סוג התאורה התואם את דרישותיכם מהמגדל.

 

מגדל תאורה עצמאי – או עם גנרטור?


עוד התלבטות בה נתקלים המבקשים לשכור או לרכוש מגדלי תאורה הידראוליים או ידניים, היא ההתלבטות בין מגדלי תאורה עצמאיים לבין מגדלי תאורה המקבלים את מקור הכוח מהגנרטור המותקן בהם. כמובן, שהשיקול בנושא זה הוא שיקול הניידות. כאשר מדובר במגדלי תאורה אשר מיועדים להקמה באזור מאוכלסים, בהם ניתן לקבל מקור כוח המופק ממערכת החשמל הארצית, כמובן שכדאי לבחור במגדלי התאורה העצמאיים, המקבלים את החשמל ממערכת זו, ובמקרים בהם ניידות נדרשת, ויש צורך להוביל את מגדל התאורה אל מקומות שכוחי אל, שם כמובן יהווה מגדל תאורה הידראולי או ידני עם גנרטור, הפתרון האידיאלי.