היתרונות של גנרטור AC


1 דקות קריאה


לעיתים קרובות מתלבטים המגיעים אל רשתות הממכר המתמחות במכירת גנרטורים בשאלה, באיזה סוג של גנרטור לבחור, ובעיקר כאשר מדובר בתצורת הזרם המתבלת מאותם גנרטורים נבחרים. שאלה זו, רלוונטית ביותר בעת בחירה בין גנרטורים AC לבין גנרטורים DC, שכן ההבדלים המהותיים בין השניים מהווים תנאי משמעותי להפעלת היישומים המתבססים על זרם החשמל המתקבלת כתוצאה מהשימוש בהם. במאמר הבא, נכיר את היתרונות היחסיים הבולטים של השימוש בסוגי גנרטורים AC, ואת השימושים הנפוצים עבורם מקובל ורצוי לרכוש גנרטור AC.


סלילת מתח ארוכה ונקייה


ראשית, חשוב לציין כי טכנית, מפיקי מתח AC אינם מוגדרים גנרטורים, אלא אלטרנטורים, יחד עם זאת המונח השגור בפי הרוכשים והמוכרים מהתחום הוא אכן גנרטורים, ובכדי לציין כי מדובר בסוגי גנרטורים מסוג זה, יש לציין כי ברצוננו לרכוש גנרטור AC. גנרטורים AC, פועלים בטכנולוגיה שונה מהטכנולוגיה המשמשת את סוגי גנרטורים DC בכמה בחינות, כאשר אחת הבחינות היא הדרך בה מסתובבות המברשות הפנימיות של הגנרטור. מקובל להניח כי גנרטורים AC דורשים מעט פחות תחזוקה לנוכח הטכנולוגיה המשמשת לסיבוב המברשות, וכן כי גנרטור AC אינו מבצע מהפך פולארי ואינו פותח עגל תחת עומס, מה שמונע את ייצור ההבזקים.


אחד היתרונות הבולטים של השימוש בסוגי גנרטורים AC, הוא העובדה כי ניתן יהיה לסלול את תשתית המתח המופקת ממנו לאורכים גבוהים במיוחד, וכל זאת מבלי לגרום לרעשים ולהפרעות באספקה הסדירה והנקייה של החשמל, זאת לאור העובדה כי זה גנרטור AC אינו נזקק למעגלים נוספים או לממירים בכדי להפיק מתח מוכן לשימוש.


שימוש בסוגי גנרטורים AC בענפי האלקטרוניקה והרפואה
בכל מקום בו אנו נזקקים לאספקת מתח סדירה ונקייה, נטולת עליות וירידות, מפולות, ספייקים וכדומה, מומלץ ואף הכרחי להשתמש בסוגים של גנרטורים ACגנרטורים AC מספקים זרם חלופי, בדומה לזרם המתקבל ממערכת החשמל המרכזית הארצית. העובדה כי אין צורך להמיר את הזרם המתקבל מאותם גנרטורים באמצעות שימוש בממירים או מעגלים חשמליים נוספים, והטכנולוגיה המשמשת בכדי לייצר גנרטורים מסוג זה, מאפשרת אספקת זרם חשמל נקי וסדיר. עובדה זו, יוצרת מצב בו בעלי עסקים בתחום הרפואה, האלקטרוניקה או כל תחום אחר בו נדרשת אספקת מתח סדירה אשר לא תגרום לנזקים וניתן יהיה להסתמך עליה, משתמש בסוגי גנרטורים AC בכדי לגבות את מערכות החשמל.


למעשה, ניתן לומר כי השימוש בסוגי גנרטורים המספקים זרם DC הוא מוגבל למספר יישומים בלבד, בהם לא נדרש בזרם מדויק יתר על המידה, וכמו כן, לא נדרש מהחשמל להגיע למרחקים ארוכים. חשוב לזכור, כי אמנם קיימים ממירים הממירים מתח המופק מגנרטור DC ל AC, אך ברכישת ממירים אלו אין להתפשר, שכן ממירים זולים אינם מייצרים מתח נקי ביותר.