גנרטור, האם להשכיר או לקנות?


1 דקות קריאה

ישנן סיבות רבות המביאות את בתי העסק השונים והמפעלים, לפנות אל חברות המספקות שירותי השכרת גנרטורים.

סיבות אלו כוללות מקרים בהם בניין האמור לאכלס בית עסק או מפעל טרם אושר על ידי טופס ארבע לאכלוס, עובדה אשר מונעת מחברת החשמל להעביר תשתיות חשמל אל המבנה, או מקרים בהם בית העסק מעוניין לגבות את אספקת החשמל על ידי השכרת גנרטורים לגיבוי, ובעיקר כאשר קיימת חשיבות עליונה לאספקה סדירה ורציפה של חשמל, ובמקרים בהם ישנה סכנה לחיי אדם. בשוק הפרטי, ישנה דרישה לא מעטה גם כן בתחום השכרת גנרטורים, בין אם למטרות חופשה ומטרות אחרות. נסקור אפוא, את הסיבות בגינן כדאי לפנות אל חברות המספקות שירותי השכרת גנרטורים.

השכרת גנרטורים למבנה ללא תשתיות חשמל

בעלי עסקים, אשר השקיעו כספים רבים בכדי להקים מבנה חדש אשר יאכלס את בית העסק, מוצאים עצמם פעמים רבות בעיכובי לוחות זמנים אשר נובעים מעיכוב בחתימות על טופס אכלוס עירוני, המכונה טופס ארבע. החיסרון המשמעותי ביותר שבעיכוב טופס זה, הוא העובדה כי לא ניתן יהיה לספק תשתיות שונות אל מבנה, לרבות תשתיות של חשמל המופק מרשת החשמל הארצית על ידי חברת החשמל. עובדה זו, מובילה רבים אשר מבקשים להתחיל ולפעול ממשכנם החדש, לפנות אל שירותיהם של חברות המספקות שרות השכרת גנרטור, בכדי לספק פתרון חלופי זמני לאספקה הסדירה של חברת החשמל.

כמובן, שבמקרים אלו, השכרת גנרטורים היא לחלוטין פתרון זמני, יעיל ככל שיהיה, שכן צריכת החשמל במפעלים היא לרוב צריכה גבוהה במיוחד, ובעיקר כאשר מדובר במפעל המפעיל מכונות כבדות בתחומי התעשייה השונים. במקרים אלו, יהיה צורך בחישוב מדוקדק של צריכת החשמל הנדרשת, סינון השימוש במזגנים לצרכים הכרחיים בלבד, ושיקולים נוספים יילקחו בחשבון, עם זאת, כאשר מדובר באכלוס מיידי של מבנה, השכרת גנרטורים היא החלופה המיידית היחידה לאספקת זרם שוטפת מהרשת הארצית.

השכרת גנרטור לגיבוי

חברות המפעילות קווי ייצור במשך יום ולילה, ואשר אספקת חשמל לא סדירה עשויה לגרום לה לנזקים כבדים בייצור, בתי חולים, או כל מבנה אחר אשר דורש אספקת חשמל רציפה וללא תלות בזרם המגיע מהרשת הארצית. חשוב ואף הכרחי לעיתים כי יפנה אל חברות המספקות שירותי שכירות  גנרטורים לצורך ווידוא האספקה השוטפת והסדירה של החשמל. יחד עם זאת, כמובן שבשלב כלשהוא יש לשקול את מיסוד מערכת הגיבוי באמצעות הגנרטורים, ולבחון את האפשרות לרכוש גנרטורים אשר יספקו את הגיבוי התמידי למערכת החשמל הארצית, בפני נפילות והפסקות אספקת חשמל.

השכרת גנרטורים בשוק הפרטי

השכרת גנרטורים בשוק הפרטי, נובעת בעיקר מהצורך לנייד מערכות הדורשות אספקת חשמל באופן זמני. לצורך הדוגמא, השכרת גנרטורים נפוצה ביותר כאשר מדובר במשפחות היוצאות לטיולים באוהלים בחופים, שם מבקשות המשפחות הנופשות אספקת חשמל שדירה אשר תסייע להם בתפעול המערכות הקיומיות כמו תנורים ניידים, מקררים וכדומה. השכרת גנרטורים במקרים אלו, מאפשרים לחוות חופשת קמפינג מהנה ויעילה ביותר.