גנרטורים לכל מטרה


1 דקות קריאה

מגזרים רבים נזקקים לגיבוי מערכת החשמל הארצית באמצעות גנרטורים. גנרטורים, הם למעשה מחוללי מתח ממונעים, המפיקים חשמל באמצעות מנוע דיזל או בנזין. תפקידו של כל גנרטור הוא לשמש חלופת זרם במקרי חירום, ותפקודו התקין של גנרטור יוכל לשמש לעתים אף להצלת חיי אדם, ובמקרים אחרים לתפקוד שוטף של בית עסק או בסיס צבאי.


לפניכם סקירה במאמר זה, של ארבעה צרכנים משמעותיים ביותר בחלופה למערכת החשמל באמצעות גנרטורים, מערכת הביטחון, משקים חקלאיים, חברות הייטק וטכנולוגיה וחברות תקשורת, אלו ארגונים הנזקקים לגיבוי תמידי של מערכת החשמל, לאבטחת תקינות מערכות ולשמירה על פעילות תקינה ושוטפת של הארגון כולו.

גנרטורים בשימוש מערכת הביטחון


מערכת הביטחון, היא ללא ספק אחת הצרכניות המשמעותיות ביותר של גיבויים למערכת החשמל הארצית באמצעות גנרטור. פעילות תקינה של מערכת הביטחון והמערכות החשמליות המופעלות בה, אינה נושא שיש להקל בו ראש, והדרגים הפיקודיים עושים כל שביכולתם ומעבר בכדי לרכוש מערכות גיבוי מתאימות אשר ישמשו חלופה למערכת החשמל במקרה של הפסקת חשמל. גנרטורים בשירות הצבא מופעלים גם בעת יציאתם של חיילים אל השטח ובשטחי אויב בשעת מלחמה, על כן תפקידו של גנרטור במערכת הצבאית הוא בעל ערך עליון.


הצבא, מבצע באופן עצמאי או תוך שימוש בשירותיהם של קבלני משנה תחזוקה שוטפת ובדיקות תקופתיות לכלל הגנראטורים המצויים ברשותה, בכדי לוודא את פעילותם התקינה בעיתות חירום וכמובן, בימות המלחמה.


גנרטורים בשימוש חברות הייטק ותקשורת


פעילותן של חברות היי טק וארגונים טכנולוגיים אחרים, באה לידי ביטוי בעיקר בתחום המשרדי. עם זאת, ארגונים אלו תלויים במערכת החשמל בכדי לפעול באופן תקין, מה גם שבמרבית המקרים ארגונים אלו מפעילים שרתים ארגוניים מרובי פעילות, כאשר מקרים של הפסקות חשמל ארוכות או תקלות במערכת החשמל, יוכלו להוביל לאובדן מידע חשוב, וכן כמובן להפסקת פעילות סדירה של המתכנתים, מה שגורר בוודאי, הפסדים כספיים משמעותיים ביותר.


חברות התקשורת, בהן אחוות שרתים המאחסנים אתרי אינטרנט על גבי מספר רב של מחשבים, תלויות בזרם החשמל הסדיר בכדי להבטיח ללקוחותיהן פעילות סדירה ושוטפת של האתר. גם חברות התקשורת, משתמשות במכשירי גנרטורים מדגמים ובעוצמות שונות, בכדי להבטיח אספקה סדירה של חשמל למערכותיהן.


גנרטורים במשקים חקלאיים


המשקים החקלאיים, מפעילים מערכות רבות הדורשות אספקה סדירה של חשמל, עם זאת לעיתים קרובות לולים וחממות חקלאיות, מצויים במרחב רב מהמשק עצמו, על כן הובלה של חשמל מרשת החשמל הארצית אל האזורים מהווה מכשול. אספקת חשמל באמצעות גנרטורים אל אזורים אלו, בהחלט מהווה פתרון אידיאלי, ובמשקים חקלאיים רבים אכן משתמשים בפעילותו של גנרטור בכדי להזרים חשמל אל אזורים אלו.


הפעילות המרובה והממושכת של גנרטורים המשמשים משקים חקלאיים, דורשת תחזוקה שוטפת וסדירה של המכשיר, על כן מרבית בעלי המשקים דואגים להפעיל אחראי מטעמם אשר יהיה אמון על ביצוע פעולות התחזוקה לאותם גנרטורים, או לחילופין, משתמשים בשירותיה של חברה חיצונית המספקת שירות תחזוקה לגנרטור.